Filma dhe Seriale me titra shqip - ShikoSeriale.in

Sulltanesha Kosem (2015)

Sulltanesha Kosem (2015)

Nov. 12, 2015
Your rating: 0
10 1 vote

Seasons and episodes

1Season 1 Nov. 12, 2015

Creator

Creator

Cast

Synopsis

Sulltana e njohur në fillimet e saj edhe si Sulltanesha Mahpejqer, ishte sulltanesha më e fuqishme e historisë së Perandorisë Osmane pas sulltaneshes Hyrrem dhe nëna e 3 sulltanëve. Ajo fitoi reputacion gjatë sundimit të Sulltan Ahmeti I si konkubina e preferuar e tij dhe më vonë gruaja e tij legale. Që atëherë Kosem ndikonte në politikat e perandorisë duke u bërë edhe këshilltarja e sulltanit.

Sulltanesha Kosem –  Me titra shqip

Instagram    Facebook    ShikoSeriale

Original title Muhteşem Yüzyıl: Kösem
TMDb Rating 7.7 315 votes
First air date Nov. 12, 2015
Last air date Jun. 27, 2017
Seasons 2
Episodes 60
Average Duration 130 minutes

Similar titles

Dashuri Bardh e Zi
Uc Kurus (3 Monedha)
Sex Education HD
The Blacklist
Ramo (2020)
Doktori i Mrekullive (2019)
Amaneti (2020)
Marasli (2021)
Sen Çal Kapimi (Bjeri Derës)

(2) comments

  • AjzliMay 18, 2022Reply

    Sdo hidhen me episode te serialit kosem

    • ShikoSerialeMay 20, 2022Reply

      Do publikohen ne ditet ne vazhdim. flm

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published